Podsumowanie projektu pt. „Nasza tożsamość”

W piątek 18 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu pt. „Nasza tożsamość” realizowanego przez Stowarzyszenie „Z głębi serca” ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją multimedialną, podczas której koordynator projektu Pani Barbara Kobiela omówiła działania zrealizowane podczas projektu, a było tego sporo. Odbyły się warsztaty wieńcowe przybliżające wiedzę teoretyczną i praktyczną z wicia tradycyjnych wieńców dożynkowych, warsztaty muzealnicze wraz z wyjazdem do Opery Wrocławskiej, które miały na celu poszerzenie wiedzy o historii i kulturze ludowej naszego regionu, warsztaty ceramiczne oraz warsztaty pieśni tradycyjnych i warsztaty choreograficzne dla zespołów folklorystycznych.

Następnie Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wspólnie z Przewodniczącą Rady Gminy Kotla Haliną Przybylską wręczyli podziękowania dla p. Barbary Kobieli za owocną współpracę i realizację projektów na rzecz mieszkańców Gminy Kotla.

„Wszystkie Pani działania zasługują na podziw i uznanie. Niech zadowolenie mieszkańców umacnia w Pani przekonanie, że wspólnie podejmowane działania mają niezwykle wymierne efekty” mówił wójt Łukasz Horbatowki.

Zostały również uroczyście wręczone przez koordynatorów p. Barbarę Kobiela i p. Dorotę Młodecką podziękowania dla osób zaangażowanych w realizację projektu, a także certyfikaty dla uczestników projektu.

Uroczystość uświetniły prezentacje artystyczne. Jako pierwsi na deskach ośrodka kultury wystąpili uczniowie Ogniska Muzycznego prowadzonego przy GOKiS w Kotli przez Głogowskie Stowarzyszenie Muzyczne im. Zygmunta Nowakowskiego pod kierownictwem Pana Witolda Smorawińskiego. W świąteczny klimat wykonując kolędy wprowadzili p. Witold Smorawiński, Maciej Gniewosz, Julia Urbańczyk, Laura Pieńkna, Wiktoria Ryszka, Michalina Gniewosz i Katarzyna Bartczak.

Następnie swój dorobek artystyczny prezentowały zespoły folklorystyczne „Skidniowianie” ze Skidniowa, „Grochowiczanki” z Grochowic i „Wrzos” z Chociemyśli.

Galeria foto:

Posted by Gmina Kotla on Montag, 21. Dezember 2015