„Podróż za jeden uśmiech” – wycieczka do Szklarskiej Poręby

Dnia 26.08.2015 r. odbył się już ostatni wyjazd z cyklu „Podróży za jeden uśmiech” w ramach akcji Lato z GOKiS. Tym razem 34 dzieci z terenu Gminy Kotla wyjechało do Parku Dinozaurów w Szklarskiej Porębie.
Park natychmiast urzekł dzieci swoim wyjątkowym klimatem, a najbardziej leśna ścieżka edukacyjna z dziesiątkami naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Uczestnicy krętym szlakiem zatopionym w zieleni, wędrowali po kolei przez okresy geologiczne widząc jak rozwijało się życie na ziemi. Podczas spaceru cofnęliśmy się w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów, zobaczyliśmy jak wyglądały pierwsze ssaki i stanęliśmy oko w oko z dinozaurami – największymi zwierzętami jakie kiedykolwiek żyły na ziemi. Na ścieżce można było również obejrzeć galerię iluzji, która kryła w sobie wiele umysłowych zagadek.
Wspaniałą atrakcją okazało się wejście do Kina 6D. Uczestnicy byli zachwyceni, ponieważ oprócz obrazu 3D można było doświadczyć działania wiatru, wody oraz ruchomych foteli. Wszystko po to, by jak najgłębiej móc utożsamić się z bohaterami animacji.
Dużym zainteresowaniem, cieszył się również park linowy, Wioska Indian, dmuchańce i kolejka Flinstona.
Nie lada atrakcję stanowił także plac zabaw m.in. z ukrytym w piasku szkieletem tyranozaura do odkopania. Pod koniec wycieczki wstąpiliśmy do Dino Baru na smaczny posiłek.

Każda z wycieczek w ramach akcji Lato z GOKiS stała się dla wielu uczestników niezapomnianym przeżyciem.
Mamy nadzieję, że od września spotkamy się ponownie na różnych, bezpłatnych zajęciach organizowanych przez GOKiS.