„Podróż za jeden uśmiech” – wycieczka do Parku Linowego.

W dniu 19 sierpnia 2015 r. dzieci z Gminy Kotla wyjechały na przedostatnią już wycieczkę w ramach akcji Lato z GOKiS. Uczestnicy spędzili aktywne popołudnie w leszczyńskim Parku Linowym „TARZAN”.
Na miejscu instruktorzy przeprowadzili niezbędne szkolenie wspinaczkowe, następnie ubrali dzieci w specjalne uprzęże zabezpieczające. Zabawa polegała na przejściu wyznaczonej trasy i pokonaniu przeszkód zamontowanych na różnych wysokościach, pomiędzy drzewami. Każdy uczestnik przypięty był do specjalnej liny, gwarantującej bezpieczne pokonanie trasy i uniknięcie upadku. Dzieci poradziły sobie naprawdę wyśmienicie. Po sporym wysiłku fizycznym, zawitaliśmy w restauracji McDonalds w Lesznie.
Oprócz fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu, dzieci miały możliwość przełamania bariery lęku wysokości, a także nabrania wiary we własne możliwości.