„Podróż za jeden uśmiech”- wycieczka do Nowej Soli

Dnia 12 sierpnia 2015 roku, dzieci z Gminy Kotla uczestniczyły w wycieczce do Parku Krasnala w Nowej Soli, w ramach akcji Lato z GOKiS.
Dzieci bawiły się na placu zabaw wyposażonym w różnego rodzaju domki z drewna, imponującej wielkości sieć wspinaczkową, huśtawki i inne zabawki. Dużą popularnością cieszył się wyciąg linowy, rozwieszony w odległości 20 m, między dwoma konstrukcjami drewnianymi, o różnej wysokości, z krzesełkiem do zjeżdżania.
Park okazał się olbrzymim terenem, na którym dzieci podziwiały egzotyczne i rodzime zwierzęta naturalnej wielkości, wykonane z tworzywa sztucznego, jak np.: słonie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy, żubry– czuły się, jak w prawdziwym ZOO.
Na koniec naszego pobytu w nowosolskim Parku Krasnala, po wspaniałych, wyczerpujących zabawach wszystkie dzieci z apetytem zabrały się do jedzenia posiłków.
Niesamowitą atrakcją okazał się powrót pociągiem do Głogowa, gdzie dzieci skorzystały z kurtyny wodnej rozstawionej na skwerku przy PKP. Na koniec wycieczki czekała na dzieci zimna niespodzianka w postaci lodów.