.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

PIŁKARSKA KADRA CZEKA – finał wojewódzki turnieju piłki nożnej


 KOMUNIKAT  Z  TURNIEJU  PIŁKI NOŻNEJ  „PIŁKARSKA  KADRA CZEKA” CHŁOPCÓW  – FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO

   rozgrywanego w ramach XIV Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w dniu  18.05.2013 r.  w Kotli.

1.ORGANIZATORZY :

–  Dolnośląskie Zrzeszenie LZS Wrocław

–  Starostwo Powiatowe w Głogowie

–  Urząd Gminy w Kotli

–  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

–  GLKS „Zryw” Kotla.

–  Janusz Gładosz (LUKS Trasa-Eko Głogów) – organizator imprez sportowych w Powiecie Głogowskim.

Podczas turnieju obecni byli: Halina Przybylska – Przewodnicząca Rady Gminy Kotla, Karolina Telwikas -Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Andrzej Cywiński -Zastępca Przewodniczącego Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu,  Janusz Gładosz – LUKS Trasa -Eko Głogów i Grażyna Jóźwik – Kierownik DZ LZS Oddziału Legnickiego.

Otwarcia Turnieju dokonała pani Halina Przybylska – Przewodnicząca Rady Gminy Kotla.

2. W zawodach udział wzięły  : Gimnazjum Ścinawka Średnia , Gimnazjum nr 3 Oława  Gimnazjum Wróbliniec , GLKS Marcinowice,  „Huzar” Raszówka , MLKS „Polonia” Środa Śląska, LKS „Victoria” Czadrów i  Gimnazjum Jerzmanki :135 uczestników.

3. WYNIKI  MECZY W GRUPACH :                           

                         Grupa I                                                       Grupa II

Marcinowice     – Ścinawka Śr.           1: 2              Jerzmanki          – Raszówka         0: 4

Oława                   – Wróbliniec               0: 5            Czadrów            – Środa Śląska    0: 2

Marcinowice     – Wróbliniec               0 :0            Jerzmanki       – Środa Śląska    0: 4

Oława                    – Ścinawka Śr.           0: 6             Czadrów           – Raszówka           0: 1

Marcinowice      – Oława                        6: 0             Jerzmanki          – Czadrów            0: 2

Wróbliniec          – Ścinawka Śr.            0 :1            Środa Śląska   – Raszówka           1: 0

 mecz o miejsce 3 – 4

Raszówka    :  Marcinowice               3: 1

mecz o miejsce 1 -2

Ścinawka Średnia :  Środa Śląska   :  0: 1

KOLEJNOŚĆ ZESPOŁÓW :

1.  MLKS „Polonia” Środa Śląska  ( gmina i powiat Środa Śląska )

2.  Gimnazjum Ścinawka Średnia (gmina Radków, powiat Kłodzko)

3.  „Huzar” Raszówka                    (gmina i powiat Lubin)

4.  GLKS Marcinowice                   (gmina Marcinowice, powiat Świdnica)

5.   Gimnazjum  Wróbliniec             (gmina i powiat Milicz)

6.   LKS „Victoria”  Czadrów            ( gmina i powiat Kamienna Góra )

7.   Gimnazjum Jerzmanki              ( gmina i powiat Zgorzelec)

8.   Gimnazjum nr 3 Oława             ( gmina i powiat Oława )

Robert Spring  (Środa Śląska )   –  NAJLEPSZY BRAMKARZ

Daniel Schanke (Marcinowice)    – NAJLEPSZY ZAWODNIK

Adrian Ehrling   (Raszówka)       –  KRÓL STRZELCÓW ( 6 goli)

 

5. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, zespoły które zajęły  miejsca 1-3 otrzymały medale, najlepszy zespół – nagrody rzeczowe.

Król strzelców , najlepszy bramkarz i zawodnik  otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe

Nagrody wręczali: Pani Halina Przybylska, Andrzej Cywiński i Janusz Gładosz.

6. Impreza była dofinansowana  ze środków  Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Ministerstwa Sportu i Turystyki i Krajowego Zrzeszenia LZS w Warszawie oraz Starostwa Powiatowego w Głogowie i Urzędu Gminy Kotla .

7  Prawo startu w Ogólnopolskim Turnieju PIŁKARSKA KADRA CZEKA  (9-14.08.2013 r. Słubice ) uzyskał  klub MLKS „Polonia” Środa Śląska.

8  Podczas turnieju  Paweł Fiutek, z Gimnazjum Jerzmanki, doznał urazu nadgarstka ręki prawej.

ORGANIZATORZY

Ogromne podziękowania należą się Panu Zdzisławowi Stachów oraz OSP Chociemyśl za wielką pomoc w przygotowaniu Turnieju.