Otwarcie terenu rekreacyjno-sportowego w Kotli

Teren rekreacyjno-sportowy przy ulicy Sportowej w Kotli został oficjalnie otwarty w sobotę, 18 października. Uroczystość otwarcia poprzedził Turniej Piłkarski o puchar Starosty Głogowskiego, którego organizatorem było Starostwo w Głogowie.

Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski przywitał wszystkich przybyłych gości, w tym zaproszonych: Dorotę Jewniewicz, która reprezentowała Panią Poseł na sejm Ewę Drozd; Rafaela Rokaszewicza Starostę Głogowskiego; Czesławę Kozłowską, Jana Baranieckiego i Joannę Gniewosz Radnych Powiatowych; Krzysztofa Wołoszyna Wójta Gminy Żukowice; Andrzeja Krzemienia Wójta Gminy Głogów i Przewodniczącego Rady Gminy Głogów Lesława Gostyńskiego Radnych Gminy Kotla wraz z Przewodniczącą Haliną Przybylską, Księdza proboszcza Andrzeja Skoczylasa; Nadleśniczego Nadleśnictwa Głogów Adama Grzelczaka; Dzielnicowego Rejonu Gminy Kotla Jakuba Walenczaka; Kierownika Powiatowego Zespołu Doradców Romaualda Lewandowskiego; Sołtysów sołectw z Gminy Kotla; Dyrektorów jednostek organizacyjnych Gminy Kotla; Wykonawcę zadania Roberta Kuczałę; Inspektora nadzoru i Projektanta Adama Mordarskiego oraz przedstawicieli mediów.

Podczas chwili otwarcia Wójt symbolicznie przeciął wstęgę wspólnie z Dorotą Jewniewicz, Rafaelem Rokaszewiczem, Haliną Przybylską, ks. Andrzejem Skoczylasem, Prezesem Zrywu Kotla Rafałem Kempą, trenerami Zrywu Kotla Zdzisławem Stachów i Tomaszem Trznadlem oraz z dyrektorami szkół: Gimnazjum Gminnego Dorotą Danielewicz, Szkoły Podstawowej Haliną Ignacik, Przedszkola Publicznego Urszulą Gniewosz oraz z dyrektor GOKiS w Kotli Iwoną Adamczak.
Następnie ks. Proboszcz Andrzej Skoczylas dokonał poświęcenia obiektu i budynków.

-„Mamy teraz wspaniałą bazę do rozwijania inicjatyw i pomysłów. Dlatego liczę, że teren ten będzie służył mieszkańcom gminy jak najlepiej i pozwoli na realizację zaplanowanych przedsięwzięć, a także przyczyni się do propagowania inicjatyw społecznych”- mówił Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Teren rekreacyjno-sportowy w Kotli będzie służył mieszkańcom do spędzania aktywnej formy wolnego czasu i integracji mieszkańców oraz będzie wspomagał rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. Bliska odległość szkół i przedszkola pozwoli na prowadzenie lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów z Przedszkola Publicznego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Gminnego w Kotli oraz grup działających w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu tj. „Dolnośląskie Stokrotki” i „Kajsow”. Występy odbyły się na mobilnej scenie zakupionej w ramach inwestycji. Wójt Gminy Kotla rozdał artystom słodki upominek.

Podczas uroczystości organizatorzy Powiatowego Turnieju Piłkarskiego wraz ze Starostą Głogowskim Rafaelem Rokaszewiczem wręczyli puchary i nagrody pieniężne dla zawodników LZS-ów. Do turnieju przystąpiło jedenaście drużyn, walka była zacięta jednak na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna gospodarzy GKLS „Zryw” Kotla, na drugim „Sparta” Przedmoście na najniższym stopniu zaś „Perła” Potoczek. Puchar „fair play” ufundowany przez Panią Poseł na Sejm Ewę Drozd powędrował do zawodników Oldboys Chrobry Głogów.

Na wszystkich uczestników i przybyłych gości czekał poczęstunek przygotowany przez sołectwo Kotla i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Wójt Gminy Kotla złożył podziękowania dla osób, które w różny sposób przyczyniły się do realizacji inwestycji oraz tym, którzy zorganizowały uroczystość otwarcia obiektu.

Przypomnijmy, wartość inwestycji wyniosła 880 tysięcy złotych z czego Gmina Kotla pozyskała aż pół miliona złotych.

Gepostet von Gmina Kotla am Montag, 20. Oktober 2014