Ostatnia wycieczka uczestników projektu „Naszym Okiem”

W piątek 3 października odbyła się ostatnia wycieczka w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli zadania Naszym Okiem – poznajemy Krainę Lasów i Jezior – wycieczki dla uczniów z gminy Kotla. Był to wyjazd do Grochowic – miejscowości, w której pod koniec lat 60. XX wieku mieszkał Edward Stachura. Grupa uczniów wzięła udział w pikniku w gospodarstwie agroturystycznym Stajnia ARCTURUS. Właścicielka, pani Blanka Horbatowska, opowiedziała im o zwierzętach, które żyją w jej gospodarstwie i o tym, jak należy się opiekować swoimi pupilami. Uczestnicy mieli okazję pojeździć konno. Skorzystali też z innych atrakcji – strzelali z łuku i piekli kiełbaski na ognisku.
Zadanie dofinansowane jest w zakresie małych projektów, w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014.

Posted by Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli on Dienstag, 7. Oktober 2014