Najładniejszy ogród w Gminie Kotla

Coraz więcej pięknych ogrodów w Gminie Kotla! W tym roku do konkursu „Najładniejszy ogród w Gminie Kotla” organizowanego przez Urząd Gminy zgłosiło się aż 116 uczestników! Ogrody były ocenianie w okresie lipiec – wrzesień. Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek, 10 listopada w Grochowicach.
Wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska oraz członkowie komisji konkursowej w składzie: Pani Anna Gniewosz – Pracownik Urzędu Gminy Kotla, Pani Katarzyna Stec – doradca z Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie oraz Pani Marianna Stachurska – Sołtys Sołectwa Zabiele wręczyli nagrody

I miejsce – Aneta Kurek z Grochowic,
II miejsce –Mirosław Krause z Kotli,
III miejsce – Barbara Filipów z Sobczyc.

Laureaci otrzymali nagrody dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, a były to: I miejsce – spalinową dmuchawę do liści, II miejsce elektryczny rozdrabniacz gałęzi, III miejsce – elektryczne nożyce do żywopłotu.

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali sadzonki krzewów zakupione z budżetu Gminy Kotla.

W uroczystym podsumowaniu oprócz uczestników konkursu udział wzięli: Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska, Sekretarz Gminy, Ewa Konarska-Jóźwiak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli Iwona Adamczak,  Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego Jeremi Hołownia, Jan Baraniecki Radny Powiatu Głogowskiego, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie Romuald Lewandowski, pracownik Powiatowego Zespołu Doradców Katarzyna Stec, Czesława Kozłowska była Wójt Gminy Kotla, Nina Grabowska wieloletni członek komisji konkursowej oraz radni gminni i sołtysi.

Ceremonię umilił występ zespołu Grochowiczanki oraz Zespołu wokalnego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego prowadzonego przez Panią Ludmiłę Woźniak. Na wszystkich uczestników spotkania czekał obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez sołectwo Grochowice, któremu serdecznie dziękujemy za specjalne przygotowanie sali oraz poczęstunku, a Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za zapewnienie nagłośnienia i prowadzenie spotkania.

Mieszkańców naszej Gminy zachęcamy do zgłaszania swoich ogrodów do kolejnej edycji naszego konkursu.

Przypomnijmy, że konkurs „Najładniejszy ogród w Gminie Kotla” zorganizowany został przez Gminę Kotla w ramach programu edukacji ekologicznej „Jestem eko 2017” przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

galeria foto na stronie: