Najładniejszy ogród 2016 w Kulowie

W czwartek 10 listopada w sali wiejskiej w Skidniowie odbyło się podsumowanie konkursu „Najładniejszy ogród w Gminie Kotla”, którego organizatorem jest Urząd Gminy Kotla.

Do konkursu, ogłoszonego w czerwcu 2016 r. przystąpiło 105 właścicieli ogrodów. Poprzez konkurs chcemy uświadomić mieszkańcom, że dbanie o tereny zielone na własnym podwórku ma wpływ na środowisko Komisja lustracyjna w składzie Pani Anna Gniewosz – Pracownik Urzędu Gminy Kotla, Pani Katarzyna Stec – doradca z Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie oraz Pani Marianna Stachurska – Sołtys Sołectwa Zabiele oceniała ogrody w miesiącach lipiec i wrzesień i postanowiła uhonorować trzech właścicieli ogrodów:

I miejsce – Pani Beata Szymańska – Wójt,
II miejsce – Pani Bożena Moskal
III miejsce – Pani Małgorzata Karczewska

Laureaci otrzymali nagrody dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, a były to: I miejsce – kosiarka, II miejsce – wertykulator / aerator, III miejsce – nożyce do żywopłotu i szpadel.

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali sadzonki krzewów. Podczas podsumowania mieli oni możliwość zapoznania się z metodami pielęgnacji tych krzewów, które przedstawiła Pani Katarzyna Stec z Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie.

W uroczystym podsumowaniu oprócz uczestników konkursu udział wzięli: Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska, Sekretarz Gminy Ewa Konarska-Jóźwiak, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego Jeremi Hołownia, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie Romuald Lewandowski, pracownik Powiatowego Zespołu Doradców Katarzyna Stec, Nina Grabowska wieloletni członek komisji konkursowej oraz radni gminni, sołtysi i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Kotla.

Na wszystkich gości czekał obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez sołectwo Skidniów, któremu serdecznie dziękujemy za specjalne przygotowanie sali oraz poczęstunku, a Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za zapewnienie nagłośnienia i prowadzenie spotkania.

Na zakończenie podsumowania konkursu wystąpił Zespół Folklorystyczny „Skidniowianie”, który umilił uczestnikom czas. Zespół od niecałego roku występuje w powiększonym składzie, a mali „Skidniowianie” wzbudzają wiele pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzach widowni. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, a dla najmłodszych Wójt Gminy Kotla przygotował słodką niespodziankę.

Mieszkańców naszej Gminy zachęcamy do zgłaszania swoich ogrodów do kolejnej edycji naszego konkursu.

Przypomnijmy, że konkurs „Najładniejszy ogród w Gminie Kotla” zorganizowany został przez Gminę Kotla w ramach akcji edukacyjnej „Jestem eko 2016” przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

galeria foto: