Nagrody pieniężne od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla zespołów folklorystycznych

Miło nam poinformować, iż zespół folklorystyczny „Grochowiczanki” oraz zespół folklorystyczny „Wrzos” otrzymały od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego specjalną, jubileuszową nagrodę.

Zespoły folklorystyczne „Grochowiczanki” oraz „Wrzos” świętują w 2017 roku 30 i 35-lecie działalności. Z wnioskiem o przyznanie nagrody wystąpił Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli . Procedura trwała kilka miesięcy, ale warto było czekać. Minister postanowił przyznać zespołom okolicznościową nagrodę pieniężną, po 15 tysięcy złotych z przeznaczeniem na bieżącą działalność. Naszym zespołom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w promowaniu kultury i tradycji.