Muzeum Przyrodnicze i Hydropolis we Wrocławiu w ramach akcji ,,Lato z GOKiS”

1 sierpnia dzieci z terenu Gminy Kotla wraz z opiekunami udały się w fascynującą podróż, aby poznać bliżej piękno naszej Planety.

Odwiedziliśmy „Muzeum Przyrodnicze oraz Hydropolis we Wrocławiu”. Dzieci dzięki opowieściom przewodnika i wspaniale przygotowanej ekspozycji w muzeum zapoznały się i zobaczyły mnóstwo  okazów ryb słodkowodnych oraz takich, które żyją w morzach i oceanach: gadów, płazów, ptaków, owadów, pająków, skorpionów, ssaków oraz roślin występujących na naszej planecie. Uczestnicy wycieczki usłyszeli wiele ciekawostek przyrodniczych, a także mieli okazję obejrzeć gatunki zwierząt pod ochroną, jaki i tych, które już wyginęły.

Po ciekawej lekcji muzealnej grupa udała się do Centrum nauki i wiedzy o wodzie. Hydropolis to niezwykłe miejsce, pełne ekranów dotykowych, filmów, prezentacji multimedialnych i przedmiotów typu replika łodzi podwodnej.

Dzieci po wyczerpującym zwiedzaniu mogły się w upalny dzień ochłodzić pod strumieniami wody znajdującej się przed budynkiem Hydropolis. Grupa po zabawie udała się do restauracji Mc’Donalds na smaczny posiłek.