Młode talenty na scenie GOKiS – GAPA 2015

W ubiegły piątek (24 kwietnia) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koli odbyły się występy w ramach Gminnych Amatorskich Prezentacji Artystycznych GAPA 2015. W tym roku impreza ta została zorganizowana po raz osiemnasty i przyciągnęła na scenę 67 uczestników.W występach uczestniczyły dzieci od przedszkolaka do ucznia klasy trzeciej. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Jury w składzie: Pani Halina Przybylska, Pani Zuzanna Szajna i Pani Hanna Woźniak miało nie lada wyzwanie, aby ocenić występy dzieci, które na scenie prezentowały swoje zdolności wokalne.
Po burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach. Otrzymali oni nagrody i dyplomy. Wszystkie dzieci za swoje występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami oraz drobnym upominkiem.

Kategoria I (do lat 5)
I miejsce – Maksymilian Marut „Na wyspach Bergamutach”
II miejsce -Rafał Rygiel „Będę kierowcą”
III miejsce -Agata Bek „Mam tę moc”

Kategoria II (klasy O i I)
I miejsce -Marika Bałajewicz „Tak czy nie?”
II miejsce-Zofia Chodacka „Moja fantazja”
III miejsce-Alicja Łukasik „A ja wolę moją Olę”
Wyróżnienie: Hanna Mazurek „Mała, smutna królewna”

Kategoria III (klasy II i III)
I miejsce- Norbert Jankowski „Moja klasa IIIa”
II miejsce- Anna Szuszkiewicz „Na raz na dwa”
III miejsce- Aleksandra Surma „Kaczka dziwaczka”

Kategoria IV (Zespoły wokalne do lat 6)
I miejsce- Wesołe przedszkolaki „Gramy w kolory”
II miejsce- Amelia Niedzyńska i Nela Szałęga „Bal lalek”
III miejsce- Żaneta Krause i Julia Dwornicka „Polka komputerowa”

Kategoria V (Zespoły wokalne do lat 7)
I miejsce- Planetki „Ziemia wyspa zielona”
II miejsce- Ja i ty (Małgorzata Olszak i Wiktoria Lasota) „Ulepimy dziś bałwana”
III miejsce- Skrzaty z IIa „Powitanie wiosny”

Nagrodę GRAND PRIX ufundowaną przez Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego jury przyznało Angelice Gniewosz za wykonanie piosenki „Kolorowe dzieci”.
Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla uczestników GAPA słodki poczęstunek.

Rodzicom i wychowawcom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie dzieci a wszystkim małym artystom życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć dostępna pod adresem:  http://www.kotla.pl/galeria/gallery/188