.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

„Lech, Czech i Rus”, czyli lekcja patriotyzmu na scenie


3 grudnia w sali widowiskowej w GOKiS odbył się interaktywny spektakl pt. „Lech, Czech i Rus”, w wykonaniu krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych Art-Re. W ramach współpracy Biblioteki Publicznej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli z Miejską Biblioteką Publiczną w Głogowie przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół z terenu naszej gminy mieli okazję obejrzeć to wspaniałe przedstawienie teatralne.

Strona główna » „Lech, Czech i Rus”, czyli lekcja patriotyzmu na scenie » „Lech, Czech i Rus”, czyli lekcja patriotyzmu na scenie
1.JPG
1.JPG
2.JPG
2.JPG
3.JPG
3.JPG
4.JPG
4.JPG
5.JPG
5.JPG
6.JPG
6.JPG
7.JPG
7.JPG
8.JPG
8.JPG
9.JPG
9.JPG
10.JPG
10.JPG
Dzieci miały również możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia. Było gwarnie i wesoło, ale także podniośle i patriotycznie, szczególnie podczas wspólnego odśpiewania hymnu.

Art-Re specjalizuje się w tworzeniu i wystawianiu przedstawień, programów ekologicznych i edukacyjnych dla dzieci na podstawie najpopularniejszych utworów literatury polskiej i obcej. Przedstawienia obejmują utwory z kanonu lektur szkolnych, ale także legendy, opowiadania, baśnie i bajki. Spektakl pt. „Lech, Czech i Rus”, oparty na znanej legendzie, opowiada o powstaniu państwa polskiego. Trzej książęta po wspólnym polowaniu rozdzielają się i każdy z nich udaje się w inną stronę w poszukiwaniu najlepszego miejsca na założenie państwa: Rus wyrusza na wschód, Czech na południe. Lech zostaje na żyznej ziemi, gdzie rzeki pełne są ryb, a bory zwierzyny. Tu zakłada państwo polskie i buduje gród –  Gniezno. Spektakl uczy patriotyzmu i uwrażliwia na symbole polskości, takie jak flaga, godło i hymn państwowy.