„Kot w butach” – spotkanie teatralne dla najmłodszych

W ramach Jesiennego Festiwalu Małych Literatur 8 października pojawił się u nas „Kot w butach”, by bawić się w teatr z najmłodszymi. Festiwal to literacka propozycja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Duet z Krakowa obejrzały dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli. Klasyczna bajka o przyjaźni człowieka i sprytnego kota wywołała uśmiechy na twarzach małych widzów, którzy nagrodzili spektakl burzą oklasków.

Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania „Biblioteka na cztery pory roku” oraz ze środków MBP w Głogowie przeznaczonych na realizację zadań dla bibliotek publicznych powiatu głogowskiego.