Koncertowy miesiąc zespołów folklorystycznych z naszej gminy

Zespoły folklorystyczne z naszej gminy mają za sobą koncertowy miesiąc. 10 czerwca br. zespół „Grochowiczanki” i „Skidniowianie” uczestniczyli w 24. Przeglądzie Kapel
i Zespołów Ludowych, który odbył się w Jaczowie.
Nasze zespoły jak zawsze zebrały od miłośników muzyki folklorystycznej gromkie brawa za swoje występy. Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom i statuetkę.

9 lipca zaś zespół „Skidniowianie” oraz „Wrzos” ze swoimi występami gościli w Serbach, gdzie odbył się III Przegląd Piosenki Folklorystycznej Iskieriada 2017. W sumie w przeglądzie uczestniczyło 13 zespołów z terenu całego kraju. Tu publiczność również doceniła twórczość zespołów z naszej gminy. W podziękowaniu za występy, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. – Kieruję serdeczne podziękowania do wszystkich członków naszych zespołów folklorystycznych za reprezentowanie Gminy Kotla poza jej granicami, dbanie o pamięć kulturową i tradycję – mówi Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla.

Zespołami folklorystycznymi „Skidniowianie”, „Wrzos” i „Grochowiczanki” opiekuje się Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli.

Strona główna » Koncertowy miesiąc zespołów folklorystycznych z naszej gminy » Koncertowy miesiąc zespołów folklorystycznych z naszej gminy