Koncert profilaktyczny śląskiej grupy POZIOM 600

Dnia 5 czerwca 2014 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli odbył się koncert profilaktyczny pt. Jeszcze jeden krok do przodu” w wykonaniu śląskiej grupy rock and rollowej „POZIOM 600”. Organizatorem przedsięwzięcia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli, całość, sfinansowana została ze środków budżetu Gminy Kotla przeznaczonych na profilaktykę uzależnień.
Repertuar zespołu stanowiły głównie własne piosenki. Istotnym uzupełnieniem koncertu były osobiste komentarze artysty, nadające tematyczną spójność oraz wiarygodność profilaktycznemu przesłaniu. Teksty piosenek oraz słowa wprowadzające w kolejne utwory stwarzały okazję do refleksji nad miłością, rodziną, szukaniem sensu życia, czy swojego miejsca wśród ludzi. Część programu poświęcona była nieżyjącym idolom polskiego i światowego rocka, których muzyczne kariery przerwały narkotyki i alkohol (Ryszard Riedel z zespołu „Dżem”, Jimi Hendrix, Kurt Cobain – lider grupy „Nirvana” i Jim Morrison z „The Doors”). Każdy uczestnik koncertu otrzymał ulotkę z wybranymi tekstami piosenek i założeniami akcji „Alkohol kradnie wolność”.
W koncercie udział wzięli gimnazjaliści, uczniowie VI klas SP, Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska, Radny Powiatowy Jan Baraniecki, członkowie GKRPA, nauczyciele oraz mieszkańcy Gminy. Koncert poprzedzony został uroczystym przemarszem młodzieży, a także przedstawicieli władzy i jednostek organizacyjnych Gminy Kotla spod gimnazjum do GOKiS’u. Przemarsz odbył się pod hasłem „Stop Przemocy, Stop Uzależnieniom”. Przed koncertem rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy plakat, bądź film o tematyce profilaktycznej, I miejsce w konkursie zdobyła Iwona Jasinowska, II – Karolina Wysocka i Aleksandra Kurzyńska, a III Katarzyna Krzemińska. Nagrody ufundowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze środków budżetu gminy przeznaczonych na profilaktykę. Gratulujemy zwycięzcom.

Strona główna » Koncert profilaktyczny śląskiej grupy POZIOM 600 » Koncert profilaktyczny śląskiej grupy POZIOM 600