IV TURNIRJ WSI W CEBRZE

Jedenaście drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Kotla wzięło udział w rywalizacji w ramach IV Turnieju Wsi, którego gospodarzem w tym roku był Ceber. Najwięcej punktów i tym samym I miejsce wywalczyła drużyna Sołectwa Grochowice, II miejsce Sołectwo Kotla i III miejsce Sołectwo Kozie Doły. – Gratuluję wszystkim udanej rywalizacji i dobrej zabawy, bo to było tego dnia najważniejsze – mówi Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla.

Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach, ale chyba najwięcej zabawy przyniósł „Bieg olbrzymów”. Drużyna w czasie 90 sekund musiała ubrać jednego zawodnika w jak największą ilość ubrań. Taki „olbrzym” musiał jeszcze w regulaminowym czasie gry przebiec wyznaczony dystans. Zwycięska w tej konkurencji drużyna zdołała ubrać na swojego zawodnika 25 ubrań.

Zwycięzcy odebrali z rąk Wójta Łukasza Horbatowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Haliny Przybylskiej i Dyrektor GOKiS Iwony Adamczak nagrody rzeczowe: za zajęcie I miejsca krajalnicę, II miejsce trzypalnikową turystyczną kuchenkę gazowa, III miejsce tarkę elektryczną. Pozostałe drużyny otrzymały zestaw noży kuchennych. Tradycyjnie też każdy z uczestników zabawy obdarowany został okolicznościowym kubeczkiem.

Podczas imprezy Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania przeprowadziło quiz wiedzy o Krainie Lasów i Jezior, w którym czekały cenne nagrody. Najwięcej o LGD wiedziało sołectwo Krzekotówek, drugie miejsce zajęło sołectwo Głogówko, a trzecie miejsce sołectwo Kotla. Ponadto na stoisku promocyjnym LGD można było zasięgnąć informacji o możliwości pozyskania środków unijnych w ramach PROW 2014-2020, a na najmłodszych czekały kolorowanki.

Organizatorami IV Turnieju Wsi był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz Sołectwo Ceber, którzy dziękują za wspaniałą zabawę.

Strona główna » IV TURNIRJ WSI W CEBRZE » IV TURNIEJ WSI W CEBRZE