IV Comber Babski w Kulowie

Lata 70-te były tematem tegorocznego Combra Babskiego, który odbył się 25 lutego 2017 r. w Kulowie. W strojach z minionych lat na zabawie stawiło się blisko 100 kobiet z terenu gminy Kotla. Tym razem gospodarzem wydarzenia było Sołectwo Kulów z radną Julitą Gajdamowicz i sołtys Beatą Szymańską-Wójt na czele. Zabawę umilały przyśpiewkami panie Dorota Młodecka, Ludmiła Woźniak i Anna Leśniewska, wspomagane przez Krzysztofa Woźniaka z akordeonem. Do konkursów zapraszała Iwona Adamczak. Stoły uginały się pod znakomitymi daniami przygotowanymi przez panie z Kulowa pod czujnym okiem pani Marii Garbolińskiej. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, który wspierał sołectwo zapewnił zabawę taneczną wraz z zabawami. – Jest mi niezmiernie miło, że nasze panie tak wspaniale się bawią i wkładają tyle pracy w przygotowanie tematycznych przebrań. Jestem wdzięczna za to zaangażowanie. Sołectwu Kulów dziękuję zaś za przygotowanie imprezy, sali i piękną gościnę – mówi Iwona Adamczak, dyrektor GOKiS w Kotli. Comber Babski gminy Kotla odbył się już czwarty raz. Co roku przygotowywany jest w innym sołectwie. Każda impreza ma też swój temat przewodni.

Strona główna » IV Comber Babski w Kulowie » IV Comber Babski w Kulowie