.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

III Turniej Wsi w Kozich Dołach


Do zmagań sołectw przystąpiło dziewięć wsi z terenu Gminy Kotla. Zabawa odbyła się w sobotę 16.07.2016 w Kozich Dołach  i zgromadziła wielu sympatyków dobrej zabawy. Przed przystąpieniem do turnieju na grupy czekała rozgrzewka w postaci tańców integracyjnych, które „porwały” uczestników do wspólnej zabawy. Po tym było jeszcze ciekawiej i w ramach przeprowadzonej akcji edukacyjnej „Jestem eko” odbył się konkurs „Turniej Wsi”, w którym trzeba było wykazać się zarówno wiedzą ekologiczną jak i sprytem. Grupy nieźle poradziły sobie z zadaniami pomimo wielu szczegółowych pytań.
– Cieszę się bardzo, że drużyny sołectw tak chętnie przyłączyły się do prowadzonej akcji edukacyjnej. Było dużo dobrej zabawy, a jednocześnie wspólnie pogłębialiśmy swoją wiedzę z zakresu ekologii  – przyznał wójt Łukasz Horbatowski.
Turniej Wsi wygrała reprezentacja z Kozich Dołów  wyprzedzając Krzekotówek i Skidniów.  Laureaci zostali uhonorowani Pucharami Wójta Gminy. Wyróżnienia zdobyli Grochowice i Ceber. Nie było przegranych w tych zmaganiach, bowiem wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego oraz pamiątkowe kubki.
Dodatkowo dla dzieci przewidziano zabawy edukacyjne, dmuchane zamki, plecenie warkoczyków, tatuaże, a Sekcja Easy Rider  Kotla zapewniła bezpłatne przejażdżki motocyklem.Akcja edukacyjna „Jestem eko” oraz konkurs ekologiczny „Turniej wsi” dofinansowane były z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
alt
Tańce integracyjne „Czas dla zdrowia” odbyły się dzięki Stowarzyszeniu Grochowice Zdrój w ramach zadania „Sięgnij po zdrowie” projektu „OdDolny Śląsk” ze środków FIO.
alt

plakat III Turniej Wsi w Kozich dołach

Strona główna » III Turniej Wsi w Kozich Dołach » III Turniej Wsi w Kozich Dołach