I tydzień ferii zimowych za nami!

Pierwszy tydzień ferii za nami. O tym, że był to bardzo aktywny czas, przekonali się wszyscy uczestnicy zarówno dzieci jak i młodzież.
W dniach od 19 do 23 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli odbywały się liczne, bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kotla.
Każdego dnia otwarta była sala zabaw, w której dzieci mogły skakać na trampolinie, piłce z uszami, zjeżdżać na dmuchańcu, układać puzzle i bawić się klockami.
Dużym zainteresowaniem cieszył się „teatr lalek”. Prowadzący Michał Wnuk zaprezentował dzieciom swój liczny zbiór lalek i kukiełek. Oprócz tego nowością okazały się zajęcia z modelarstwa, pn. „Świat modeli”. Pan Emil Pietrzak zaciekawił dzieci sklejaniem modeli starych aut. Pozwoliło im to rozwinąć swoje zdolności manualne.
„Papierowy świat” odkrył przed dziećmi złożony świat origami. Nie sprawiło im to jednak wielkiego problemu gdyż powstało wiele ciekawych kartek i postaci. Na zajęciach taneczno- ruchowych pn. „Zumba” przybyło jak zawsze wielu uczestników. Prowadząca tradycyjnie zaczynała od krótkiej rozgrzewki poprzez ćwiczenia rozciągające.
Blisko czterdzieści osób wyjechało do kina Helios w Lubinie na seans pn „Paddington”.
Warsztaty z ceramiki okazały się bardzo kreatywne. Dziewczynki formowały z gliny najróżniejsze naczynia, które będą wypalone w piecu.
Oprócz tego odbywały się zajęcia muzyczne pn. „Co nam w duszy gra”, a co drugi dzień dzieci witał poranek filmowy. Można również było pograć w tenisa stołowego.
Na koniec tygodnia dla dzieci i młodzieży zorganizowano wyjazd do O.K. Parku w Głogowie.

Plan ferii 2015 na I tydz

Strona główna » I tydzień ferii zimowych za nami! » I tydzień ferii zimowych 2015