I Turniej Wsi w Zabielu

Głogówko prowadzi w Turnieju Sołectw

Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli we współpracy ze Stowarzyszeniem Kraina Lasów i Jezior- Lokalna Grupa Działania i sołectwem Zabiele zorganizowało I Turnieju Sołectw o puchar Wójta Gminy Kotla w Zabielu.
Podczas tego sobotniego wydarzenia można było bezpłatnie skosztować potraw tj. pierogi, krokiety
z barszczem, chleb ze smalcem, grochówkę czy domowe wypieki. Wszystkie potrawy przygotowane zostały przez Panie z sołectwa Zabiele pod przewodnictwem Pani sołtys Marianny Stachurskiej. Grochówkę przyrządzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociemyśli. Można było również skosztować lokalne wyroby mięsne p. Roberta Jaworskiego z Moszowic. Poczęstunek ten sfinansowało Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior- Lokalna Grupa Działania.
Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski dokonał oficjalnego otwarcia turnieju. Życzył drużynom powodzenia i rywalizacji w duchu fair-play.
Do zmagań przystąpiło aż osiem sołectw, które rywalizowały między sobą w licznych konkurencjach, było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Przedstawiciele drużyn byli bardzo dopingowani przez swoje sołectwa.
Turniej rozpoczęto od konkurencji „zbieranie wystrzałowej kasy”. Drugą konkurencją, z która zmierzyły się sołectwa był „drużynowy wyścig taczek czyli szybko ale dokładnie”, który polegał na biegu z taczką po torze slalomu z „ łatwo rozwalającym się towarem”. Trzecia rywalizacja należała do naszych Pań, polegała na tym, że zawodniczki rzucały wałkiem do ciasta „w pozoranta”. Następny był quiz wiedzy o gminie, konkurencje z wykorzystaniem alkogogli oraz przeciąganie liny.
Pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Głogówko. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Zabiele. Trzecie miejsce na podium należało do sołectwa Kotla.
Równolegle na boisku sportowym w Zabielu rozegrany został mecz piłki nożnej
Zabiele : Retków. Gospodarze pokonali Retków 7:4.
Podczas turnieju można było również wziąć udział w loterii, którą przygotowała Kraina Lasów i Jezior- Lokalna Grupa Działania. Na wszystkich czekały nagrody.
Było wiele atrakcji dla dzieci, organizatorzy zapewnili im dużo frajdy przygotowując
m.in. konkursy plastycznie, zabawy zespołowe z wykorzystaniem mini-szczudeł oraz zabawy animacyjne.
Dzieci tez mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanego zamku, który został sfinansowany ze środków budżetu gminy przeznaczonych na profilaktykę uzależnień w ramach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Sposobem na ochłodzenie była kurtyna wodna, którą przygotowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli.
Całość kończyła zabawa taneczna, na której mieszkańcy i przybyli goście mogli się bawić do północy. Turniej był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców naszej gminy.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się w przygotowanie turnieju, za pyszne potrawy, wiele atrakcji i świetną zabawę.
galeria foto : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.740904909301118.1073742085.147924521932496&type=1