Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Czy znasz baśnie Andersena?”

W dniu 29 kwietnia 2016 r., w bibliotece publicznej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli, odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy pt. „Czy znasz baśnie Andersena?” przygotowany przez panią Jolantę Pasek we współpracy z panią Henryką Bylebył. W konkursie, jak co roku, wzięły udział klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli – czteroosobowe drużyny wyłonione w szkolnym etapie.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji jury ogłosiło wyniki:
– I miejsce zdobyła drużyna klasy III b z SP w Kotli,
– II miejsce – drużyna klasy III a z SP w Kotli,
– III miejsce – drużyna klasy III c ze Szkoły Filialnej w Chociemyśli.
Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością baśni Andersena, co udowodnili rozwiązując trudne, choć przygotowane w formie zabawy zadania.
Nagrody wręczyli: pani Halina Przybylska – Przewodnicząca Rady Gminy Kotla, pani Barbara Kobiela – przewodnicząca jury konkursu i pani Marianna Stachurska.
Nagrody i upominki ufundował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli i Gmina Kotla.