Ferie upłynęły w miłej atmosferze, a zabawom nie było końca!

Wszystko co dobre szybko się kończy – a w szczególności ferie zimowe – czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w GOKiS nie brakowało.
Przypominamy, że od 19 do 30 stycznia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli odbywały się liczne, bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kotla.
Każdego dnia otwarta była sala zabaw, w której dzieci mogły skakać na trampolinie, piłce z uszami, zjeżdżać na dmuchańcu, układać puzzle i bawić się klockami.
Dużym zainteresowaniem cieszył się „teatr lalek”. Prowadzący Michał Wnuk zaprezentował dzieciom swój liczny zbiór lalek i kukiełek. Oprócz tego nowością okazały się zajęcia z modelarstwa, pn. „Świat modeli”. Pan Emil Pietrzak zaciekawił dzieci sklejaniem modeli starych aut.
„Papierowy świat” odkrył przed dziećmi złożony świat origami. Nie sprawiło im to jednak wielkiego problemu gdyż powstało wiele ciekawych kartek i postaci. Na zajęciach taneczno- ruchowych pn. „Zumba” przybyło jak zawsze wielu uczestników. Prowadząca tradycyjnie zaczynała od krótkiej rozgrzewki poprzez ćwiczenia rozciągające.
Blisko czterdzieści osób wyjechało do kina Helios w Lubinie na seans pt. „Królowa śniegu”.
Warsztaty z ceramiki okazały się bardzo kreatywne. Dzieci formowały z gliny najróżniejsze naczynia, które będą wypalone w piecu.
Oprócz tego odbywały się zajęcia muzyczne pn. „Co nam w duszy gra”, a co drugi dzień dzieci witał poranek filmowy. Można również było pograć w tenisa stołowego.
Na koniec tygodnia dla dzieci i młodzieży zorganizowano wyjazd na lodowisko do O.K. Parku w Głogowie i McDonalda.
Ferie zamknął Turniej Piłki Halowej chłopców rocznika 2000- i młodsi o Puchar Wójta Gminy Kotla Pana Łukasza Horbatowskiego, który został rozegrany 30 stycznia w sali sportowej Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego.
Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży z terenu gminy Kotla, zachęcenie ich do aktywności fizycznej, manualnej i intelektualnej. Dzieci poprzez zabawę rozwijały wyobraźnię oraz umiejętności współdziałania w grupie.

Plan ferii 2015 II tydz