Strażacki Dzień Dziecka w Kotli

Tego jeszcze u nas nie było. Trzy dziecięce drużyny strażackie z Kotli, Grochowic i Chociemyśli rywalizowały w zawodach strażackich zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka na terenie rekreacyjno-sportowym w Kotli.

Zawodnicy do pokonania mieli dwa tory przeszkód sprawdzające ich sprawność fizyczną, wiedzę pożarniczą i umiejętności praktyczne. – Młodzieżowa OSP rozpoczęła swoją działalność w Kotli i mamy nadzieję, że podobne powstaną przy pozostałych naszych OSP – mówi Wójt Łukasz Horbatowski. Dla zachęty Wójt ufundował dla wszystkich zawodników pamiątkowe medale. Przygotowaniem toru do rywalizacji i organizacją zawodów zajęli się strażacy z OSP Kotla, przy wsparciu OSP Chociemyśl i OSP Grochowice.

To nie jedyne atrakcje, które tego dnia czekały na dzieci. Dmuchane skakańce, gry, zabawy, bańki, wata cukrowa, słodycze, napoje, słodkie wypieki i kiełbaska z grilla – o to zadbały Rady Sołeckie z Kotli, Chociemyśli, Grochowic, Gmina Kotla oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Dzięki uprzejmości członków Easy Rider Kotla była też okazja do przejechania się pięknym motocyklem.

galeria foto: