DZIEŃ DZIECKA ZE SZKOŁĄ – 11.06.2016 R.

Szkoła Podstawowa  im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, Gminny Ośrodek Kultury
i Sportu w Kotli, Gimnazjum Gminne w Kotli, Regionalne Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa z Głogowa, OSP Kotla oraz Sołtys Wsi Grochowice byli organizatorami   pikniku rodzinnego pn. „Dzień dziecka”, który odbył się przy Szkole Podstawowej w Kotli.

Piknik rozpoczął się Rajdem Rowerowym na trasie Kotla – Grochowice – Kotla, w którym  przy asyście radiowozu policyjnego pokonała 40-osobowa grupa. W samych Grochowicach na uczestników rajdu czekały chłodne napoje, ognisko i pieczenie kiełbasek. Następnie uczestnicy wrócili do Kotli, by uczestniczyć w kolejnych atrakcjach zorganizowanych tego dnia przy szkole.

W czasie imprezy odbywały się występy muzyczno – taneczne, wystąpiła grupa teatralna działająca w GOKiS w Kotli, sportowe rywalizacje, zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, fryzury dla dzieci. Dla wszystkich dzieci  przygotowano słodki poczęstunek i napoje. Oprócz tego zasilając puszkę można było zakupić dania z grilla, ciasto, lody i napoje. Zbiórka pieniężna była prowadzona na potrzeby szkolne w celu doposażenia pokoju pedagoga specjalnego. Podczas pikniku, odbył się także pobór krwi zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza z oddziałem w Głogowie pod hasłem „Znajdź czas, podziel się krwią przed wakacjami”. Tego dnia zostały rozstrzygnięte również dwa konkursy plastyczne. Jeden zorganizowany przez GOKiS w Kotli pn. „Mama i ja” ogłoszony w maju z okazji dnia Mamy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. W konkursie wzięło ponad 30 prac. A zwycięzcami zostali:
w kat. 5-6 latki:
I miejsce – Kamil Ignacik
II miejsce – Karolina Dziurdziak
III miejsce –Hania Foterek

w kat. klas I-III
I miejsce – Paweł Kędziora
II miejsce – Aleksandra Świeboda
III miejsce –Gabrysia Nadolska

w kat. klas IV- VI
I miejsce – Julia Urbańczyk
II miejsce – Aneta Musiał

Zostały również wyróżnione trzy prace:

Gabrysia Nawrocka

Paulina Dziurdziak

Jagoda Stanaszek

Drugi konkurs plastyczny został rozstrzygnięty przez Szkołę Podstawową, konkurs dotyczył krwiodawstwa.

Nie tylko pogoda dopisała, ale także dobre humory i zabawa! Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w zorganizowanie Rodzinnego Dnia Dziecka.

Strona główna » DZIEŃ DZIECKA ZE SZKOŁĄ - 11.06.2016 R. » DZIEŃ DZIECKA ZE SZKOŁĄ 2016

plakat dzien dziecka

plakat wycieczka do GROCHOWIC