Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2014

Dziś obchodzony jest ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji Bibliotekę Publiczną przy GOKiS odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli. Były życzenia i kwiaty, a także czas na rozmowę i poważne pytania do bibliotekarza. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczyna trwający do 15 maja Tydzień Bibliotek. Hasłem tegorocznego Tygodnia jest „Czytanie łączy pokolenia”. Hasło nawiązuje do Jubileuszu „650 lat w służbie książki”, który będzie miał miejsce właśnie w 2014 roku, a także do, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020, którego celem jest rozwój i promocja czytelnictwa, poprawienie społecznego wizerunku książki oraz zwiększenie funduszy na zakup nowości do bibliotek.  Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to inicjatywa zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.