CZWARTY PIKNIK MOTOCYKLOWY NA RZECZ MIESZKAŃCA GMINY KOTLA

Ponad 1.500 zł- zebrano w zbiórce publicznej, która miała miejsce wczoraj, 10 maja podczas IV Pikniku Motocyklowego w Kotli. Pieniądze przeznaczone są na rehabilitację Grześka, 23-letniego mieszkańca Gminy Kotla. Grzegorz choruje na dystrofię mięśniową-chorobę genetyczną powodującą postępujący i nieodwracalny zanik mięśni poprzecznie prążkowanych. Rehabilitacja Grześka, w tym przypadku jest niezbędna, gdyż spowalnia postępowania choroby.
Imprezę zorganizowała sekcja motocyklowa „EASY RIDER” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Partnerami była Gmina Kotla i Gminny Ośrodek Kultury
i Sportu w Kotli. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli : miedziowe.pl, radio Elka oraz glogow.info.pl. W akcji zaangażowani byli m.in. Nadleśnictwo Głogów, Top Poligrafia, Fundacja Sedeka, Sołectwo Kotla, OSP JRS w Głogowie, OSP Kotla, Skup zboża-Jacek Wołoszyn, Towarzystwo Miłośników Sportu Motorowego ”Sparta” Wrocław, ZS „Strzelec” OSW JS 4046 Sulechów, Sound Art. Technika Estradowa.
Podczas pikniku zorganizowano paradę motocyklową, gry i zabawy dla najmłodszych (m.in. dmuchańce), strzelnicę paintball i ASG, konkursy dla motocyklistów i dorosłych uczestników pikniku, koncert głogowskiego zespołu rockowego „CHMURA”
W trakcie pikniku odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy. Ponadto, uczestnicy pikniku częstowani byli pysznym niedzielnym rosołem, przygotowanym przez sołtys sołectwa Kotla p. Ewę Kłonica i p. Halinę Maciejewską.
Dla wszystkich darczyńców, którzy wspomogli Grześka wrzucając pieniądze do puszki, przygotowano drobne upominki.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tak szczytną akcję oraz tym którzy wspomogli ją finansowo. Podziękowania należą się również mieszkańcom Gminy Kotla, którzy na ten cel upiekli ciasta.