.
.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli

.

Centrum Przyrodnicze i Planetarium Venus


Dnia 30.08.2016 r. odbyła się ostatnia wycieczka w ramach akcji ,,Lato z GOKiS”.Trzydzieścioro dzieci z Gminy Kotla pojechały do Zielonej Góry, gdzie zwiedziły Centrum Przyrodnicze i Planetarium Venus. W Centrum Przyrodniczym grupa miała okazję do odkrywania wszystkimi zmysłami tajemnic natury i nauki. Każde stanowisko to interaktywna zabawa, gdzie wszystkiego wręcz należało dotknąć.

W poznaniu wszystkiego pomagał pracownik Centrum, specjalista z różnych dziedzin nauk; biologii, fizyki, chemii, który opowiadał m.in. o tym jak działa ludzkie oko, mierzył naszą przewodność elektryczną, nasz puls, wyjaśnił jak działa „armata” powietrzna, jaką gęstość mają ciecze i jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem.

W Zielonogórskim Planetarium wyposażonym w kopułę wykonaną  w technologii NanoSeam dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały film 3D. Seans dotyczył naszego wszechświata, gwieździstego nieba i zachodzących na nim zjawisk widzianych w dowolnej chwili oraz z dowolnego miejsca na Ziemi lub w Kosmosie. Na koniec uczestnicy obejrzeli projekcję filmu pt. ,,Na skrzydłach marzeń”.

Dzieci zwiedziły również Galerię Fokus gdzie mogły zakupić obiad w restauracji McDonalds.