70 -lecie OSP Chociemyśl

Wczoraj (14.09.) swój jubileusz obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Chociemyśli, z tej okazji organizatorzy zorganizowali dla wszystkich Rodzinny Piknik Strażacki. Jubileusz rozpoczął przemarsz przez miejscowość a następnie została odprawiona msza święta polowa w intencji wszystkich strażaków ochotników.

Oficjalną część wydarzenia uświetniła Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów. Podczas uroczystego apelu strażacy ochotnicy otrzymali odznaczenia, medale, życzenia oraz prezenty.
Do strażaków z Chociemyśli trafiły także specjalne wyróżnienia. Uchwałą Prezydium Zarządu oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Głogowie uhonorowało oznaką „WZOROWEGO STRAŻAKA” druhów Przemysława Szałęgę oraz Kacpra Śmiesz. Prezydium Zarządu oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kotli nadało „ODZNAKĘ ZA WYSŁUGĘ LAT” druhom: Tomaszowi Raganowi (20 lat), Mirosławowi Błażej (15 lat) Mirosławowi Czerniawskiemu (10 lat), Bartłomiejowi Grabi (5 lat), Krzysztofowi Górskiemu (5 lat), Kacprowi Śmiesz (5 lat).
Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wraz z Przewodniczącą Rady Haliną Przybylską przekazali dla druhów oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Chociemyśli symboliczne statuetki i podziękowania.

„Składam w imieniu nas wszystkich szczególne podziękowanie za wzorowe wypełnianie swoich obowiązków i ofiarną służbę w obronie życia i mienia mieszkańców Gminy Kotla”mówił wójt Łukasz Horbatowski.

Uroczysty Apel zakończyły życzenia Gości dla Strażaków, jak również podziękowania Strażaków dla wszystkich osób wspierających ochotniczą straż. Podczas pikniku prowadzono działania edukacyjne z zakresu pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej.Gminny Ośrodek Kultury i Sportu dla najmłodszych zapewnił bezpłatne dmuchańce.
Podczas wydarzenia swoje umiejętności zademonstrowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Chociemyśli, która przygotowała pokaz pierwszej pomocy. Mali ratownicy musieli udzielić pomocy poszkodowanym rannym w wypadku drogowym. Następnie wszystkich uczestników obchodów do wspólnego świętowania zaprosił DJ. Zabawa taneczna trwała do północy.

Organizatorami wydarzenia była Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Ochotnicza Straż Pożarna w Chociemyśli oraz sołectwo Chociemyśl.