Sztab WOŚP w Kotli pobił swój rekord

10 433,09 zł, 200 koron czeskich, 4,53 euro – to kwota jaką zebrał Sztab Kotla w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab zarejestrował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. GOKiS do współpracy zaprosił Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kotli, Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” z Głogówka, OSP Kotla, sołectwa gminy Kotla oraz wolontariuszy. – Kwota zebrana w tym finale była większa niż w roku ubiegłym o ponad 3 tysiące złotych. Bardzo dziękuję za ten gest wszystkim darczyńcom – mówi Iwona Adamczak, dyrektor GOKiS w Kotli i jednocześnie szefowa sztabu. Podobnie jak w latach poprzednich na ulice gminy wyszło 30 wolontariuszy. Najwyższa kwota uzbierana do jednej puszki wyniosła 382,93 zł. Wolontariusze ruszyli do akcji z samego rana i sukcesywnie stawiali się w sztabie orkiestry w GOKiS Kotla. Tam też na mieszkańców czekały liczne atrakcje. Dzięki ciastom upieczonym i przekazanym dla sztabu niemal przez wszystkie sołectwa gminy Kotla możliwa była ich sprzedaż za datki do puszki. – Gorąco dziękuję za ten trud i za to, że zawsze możemy liczyć na naszych mieszkańców – dodaje szefowa sztabu. Kawiarenkę z ciastem, popcornem i napojami obsługiwały panie wolontariuszki Aleksandra Twardy, Katarzyna Bartczak i Magdalena Kawałkowska. Na kiermaszu można też było zakupić drobne prace plastyczne oraz urocze serduszka z piernika przygotowane przez panią Annę Skibę i Beatę Paszkowską. Specjalną atrakcję ufundował dzieciom pan Jacek Wołoszyn, za datek do puszki można było przejechać się w szoferce TIR-a. W tym samym czasie na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli trwały prezentacje przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka” w Głogówku, uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli, klasy pani Doroty Baranieckiej, Pauliny Ciunajcius, Ludmiły Woźniak, Iwony Rutkowskiej i Aleksandry Twardy, grupy tanecznej pani Angeliki Ryś oraz teatralnej pani Elżbiety Bock-Łuczyńskiej działającej przy GOKiS, gitarzysty Witolda Smorawińskiego i małej skrzypaczki Martynki Przybylskiej. W międzyczasie odbywały się licytacje gadżetów WOŚP i innych podarowanych przedmiotów, z których zebrano 3 170 zł. Jak zawsze można było liczyć na strażaków OSP Kotla, którzy podczas finału odpalili pokaz sztucznych ogni, który jako tradycyjne „światełko do nieba” zakończył 25. Finał WOŚP w Kotli. Wszystkie zebrane do puszek datki skrzętnie liczyli wolontariusze: Barbara i Józef Borodaj oraz Ludmiła i Krzysztof Woźniak. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia w naszej gminie. Dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom zbierającym datki oraz tym, którzy pracowali bezpośrednio w sztabie. Słowa podziękowania kierujemy również dla Pana Janusza Nadolskiego za wykonanie zdjęć. Mamy nadzieję, że będziemy grali wspólnie z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej.

galeria foto:

plakat-wosp-2017