24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

7 128,12 zł, 54,48 euro, 41 koron szwedzkich oraz 86 koron norweskich – taką kwotę zebrał w sumie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który działał w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. – Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tą cenną inicjatywę i finansowo i rzeczowo – mówi Iwona Adamczak, szef sztabu.
Podczas 24. Finału WOŚP na ulicach gminy Kotla kwestowało 30 wolontariuszy. Pieniądze zbierano w Kotli, Grochowicach, Głogówku, Sobczycach, Skidniowie a także w pobliskim Grodźcu Małym. Największa kwota w jednej puszce wyniosła ponad 437 złotych. Wolontariusze ruszyli do akcji z samego rana.
Wtedy też w sali gimnastycznej przy Gimnazjum Gminnym im. Zagłębia Miedziowego w Kotli rozpoczął się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. Do zmagań stanęło sześć drużyn z terenu gminy Kotla jak i z Głogowa. Puchar Wójta zdobyła drużyna Orły Janasa (drużyna mieszana z Kotli, Głogowa i Szlichtyngowej). Puchar w imieniu wójta wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska. Dla uczestników wręczono również piłki.
Gorąco było nie tylko podczas zmagań sportowych ale i w sztabie, który znajdował się w GOKiS w Kotli. Tam była szansa nabycia misternie ozdobionych serc z piernika, przygotowanych i podarowanych przez Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” z Głogówka, wyrobów artystycznych powstałych podczas zajęć plastycznych prowadzonych w GOKiS, a także podarowane przez strażaków kalendarze OSP Kotla. Tuż obok działała kawiarenka, gdzie można było nabyć domowe ciasta podarowane przez wszystkie sołectwa z terenu gminy, popcorn oraz kawę i herbatę. Wszystkie złożone datki w kwocie 1.188,71 zł, zasiliły konto Orkiestry.
W tym samym czasie na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli trwały prezentacje przedszkolaków z przedszkola z Kotli i Głogówka, uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli, grupy tanecznej oraz teatralnej z GOKiS. Z gościnnym występem zaprezentowała się również Hania Woźniak. W międzyczasie odbywały się też licytacje gadżetów WOŚP i innych podarowanych przedmiotów. Udało się zebrać 2.060 zł. Jak zawsze można było również liczyć na strażaków OSP Kotla, którzy podczas finału zaprezentowali specjalistyczny sprzęt, którym dysponują. Udostępnili dzieciom swój wóz bojowy i na zakończenie imprezy odpalili pokaz sztucznych ogni, który jako tradycyjne „światełko do nieba” zakończył 24. Finał WOŚP w Kotli.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia w naszej gminie. Dziękujemy darczyńcom, wolontariuszom zbierającym datki oraz tym, którzy pracowali bezpośrednio w sztabie. Mamy nadzieję, że będziecie grali z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej.

galeria foto:

program wośp na stronę1