23.Finał WOŚP

Kwotę blisko 7 tysięcy złotych zebrał sztab WOŚP w gminie Kotla. Po raz kolejny nasi mieszkańcy okazali swoje otwarte serca i hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zbiórka trwała od samego rana na terenie całej gminy. W sumie na ulice wyszło 30 wolontariuszy.
Organizatorami 23.Finału WOŚP byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli, Urząd Gminy Kotla, Przedszkole Publiczne w Kotli, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego i Gimnazjum Gminne im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. Szefem Sztabu była dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli Pani Iwona Adamczak.

Niedzielę rozpoczął Turniej Badmintona, który odbył się w sali Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli. Na zaproszenie Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego swoją obecnością wydarzenie zaszczyciła Justyna Podlasin – złota medalistka Reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych w Badmintonie. Towarzyski mecz rozegrali z medalistką Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski, Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn oraz Wicestarosta Głogowski Wojciech Borecki.
Podczas trwania akcji WOŚP odbyły się prezentacje: dzieci z sekcji teatralnej GOKiS, dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli, grup tanecznych GOKiS DISCO ROBACZKI, BAD GIRLS, dzieci ze świetlicy środowiskowej w Kulowie, grupy tanecznej „Dolnośląskie Stokrotki”, dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Kotli, sekcji wokalnej GOKiS i uczniów Gimnazjum Gminnego w Kotli. Radny Gminy Kotla Pan Adam Wawro z Wójtem Gminy Kotla i Ochotniczą Strażą Pożarną z Kotli przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy.

Między poszczególnymi koncertami odbywała się licytacja orkiestrowych gadżetów i przedmiotów podarowanych przez darczyńców. W ten sposób uzyskano 1.490,00 zł. Przez cały czas działał też kiermasz, z którego uzyskano kwotę 437,30 złotych. Dużym wzięciem cieszyły się też smakołyki w kawiarence, ciasta i hot-dogi. Z tego tytułu uzyskano 1.016,46 złotych. Imprezę zakończyło tradycyjne Światełko do nieba. Łącznie zebrano 6.941,08 złotych; 2,01 €; 2,01 $; 0,50 NOK.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoimi datkami wsparli tą szczytną akcję i tym, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia, a są to: nauczyciele i opiekunowie z Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, Piekarnia Bielawy, Sekcja motocyklowa Easy Raider Kotla, Zespół Folklorystyczny „Wrzos”, Janina Rudnicka z Grochowic, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Ryszard Barańczuk- organizator Turnieju Badmintona, Justyna Podlasin – złota medalistka Reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych w Badmintonie, OSP Kotla, Radny Gminy Kotla Adam Wawro, Hajduk „Chata Polska”, Przedsiębiorstwo Zaopatrzeniowe E. Smoliński, Rady Sołeckie: Chociemyśl, Krzekotówek, Kulów, Głogówko, Grochowice, Zabiele, Kozie Doły, Kotla, Moszowice, Sobczyce, Sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich, Pracownicy Urzędu Gminy Kotla oraz wolontariusze.

program wośp

GALERIA FOTO: