11 listopada. Pamiętamy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odpustową ku czci patrona Parafii św. Marcina w Kotli oraz w intencji ojczyzny. Na zakończenie uroczystości proboszcz obdarował parafian rogalami świętomarcińskimi, przygotowanymi przez Panie z sołectw Chociemyśl, Kotla i Moszowice.

Następnie mieszkańcy o godz. 15.30 spotkali się przy Szkole Podstawowej w Kotli, gdzie wręczane były flagi  i chorągiewki zakupione przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Pochód prowadziły sztandary z SP Kotla, OSP Kotla i OSP Chociemyśl. Wspólnie śpiewane pieśni patriotyczne intonowały zespoły folklorystyczne Wrzos i Grochowiczanki. Przemarsz zabezpieczali strażacy z OSP Kotla.  Na koniec wszyscy przeszli do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.

– „Jak co roku spotykamy się 11 listopada, by w sposób szczególny i uroczysty upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i oddać hołd tym, dzięki którym przywrócenie upragnionej niezawisłości stało się możliwe”mówił Wójt Łukasz Horbatowski.

Na scenie GOKiS wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kotli, którzy poprzez inscenizację wprowadzili publiczność w atmosferę wydarzeń sprzed stu lat. Zgromadzeni wspólnie odśpiewali Rotę i hymn Polski. Uroczystość uświetniły również występy dzieci z Przedszkola Publicznego w Kotli. – „ Dziękuję dzieciom i młodzieży za przypomnienie tak ważnych dla Polski wydarzeń, a także nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli na czele z Panią Dyrektor Haliną Ignacik oraz Pani Dyrektor Iwonie Adamczak i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu  za przygotowanie pięknej oprawy dzisiejszej uroczystości”- dodał Wójt.

galeria foto: