11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli miała miejsce piękna uroczystość patriotyczna. W sali wypełnionej po brzegi mieszkańcy naszej Gminy wspólnie obchodzili 97. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

„Dla nas… współczesnych, życie w wolnym kraju to codzienność, dla tamtego pokolenia było pragnieniem, które determinowało każde działanie. Odzyskanie niepodległości stało się dla nich najważniejszym celem. Celem, dla którego byli w stanie poświęcić to, co najcenniejsze… własne życie. Za te wyrzeczenia, walkę i przelaną krew jesteśmy im winni ogromną wdzięczność, szacunek i wieczną pamięć” – mówił Wójt Łukasz Horbatowski.

Historię Polski, zaborów i walki o niepodległość zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli oraz uczniowie Gimnazjum Gminnego im. Zagłębia Miedziowego w Kotli podczas występu artystycznego. Nie zabrakło również występu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego w Kotli.

Z okazji święta niepodległości podczas uroczystości Wójt wręczył dzieciom i młodzieży chorągiewki na wzór flagi narodowej, a każdy z mieszkańców mógł otrzymać nieodpłatnie flagę.

Uroczystość zakończył piękny pokaz poloneza w wykonaniu gimnazjalistów, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie pięknej oprawy uroczystości: w szczególności dzieciom i młodzieży oraz opiekunom, pocztom sztandarowym
ze szkół i Ochotniczych Straży Pożarnych, a także pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli.

11 listopada 2015 plakat