1 maja 2015 r. odbył się FESTYN MAJOWY w Kotli!

festyn mojowy2015 plakat

Piątek majowy (1.05.) niósł za sobą mnóstwo wrażeń i atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Teren rekreacyjno-sportowy zapełnił się miłośnikami sportu, występów artystycznych oraz biesiad na świeżym powietrzu.

Festyn Majowy rozpoczęto od Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kotla. Mecze rozegrano w sali gimnastycznej Gimnazjum Gminnego w Kotli. Do turnieju zgłosiło się
5 drużyn. Po przeprowadzonych konkurencjach sportowych wyłoniono zwycięzców : I miejsce zajęły „Orły Janasa”, drugie miejsce drużyna „Janki” a na trzecim miejscu znalazł się zespół „Znicz Kozie Doły”. Piłkę dla zwycięzców oraz puchary i dyplomy dla pozostałych zespołów wręczyli Przewodnicząca Rady Pani Halina Przybylska oraz radny Pan Adam Wawro.
Następnie jednostki OSP z terenu gminy Kotla zmagały się w Gminnym Turnieju Ochotniczych Straży Pożarnych RP o Puchar Wójta. Walka była bardzo wyrównana jednak zawody strażackie wygrała Ochotnicza Straż Pożarna z Kotli, na drugim miejscu uplasowała się jednostka
z Grochowic
 a trzecie miejsce należało do  OSP z Chociemyśli. Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczyli: Przewodnicząca Rady Pani Halina Przybylska, radny Pan Adam Wawro oraz  Komendant Gminny Związku OSP RP w Kotli Pan Marian Porębski.
Równolegle na boisku sportowym w Kotli rozegrany został mecz towarzyski. Zryw Kotla pokonał
KS Łagoszowia Łagoszów 5:0.
Po turniejach przyszedł czas na prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży. Swoje zdolności wokalne
i taneczne prezentowali nam laureaci GAPA 2015 oraz zespoły działające przy GOKiS w Kotli pod okiem instruktorek Pani Angeliki Ryś i Pani Anety Marciniak.
Imprezę uświetniły również występy zespołów folklorystycznych „Skidniowianie” ze Skidniowa oraz „Wrzos” z Chociemyśli.
Tego dnia dla dzieci przygotowano blok gier i zabaw oraz bezpłatną dmuchaną zabawkę, na której najmłodsi mogli skakać do woli.
Wiele radości naszym maluchom dostarczały również stoiska z zabawkami oraz stoiska gastronomiczne z lodami, watą cukrową, popcornem i innymi smakołykami.
Majówka zakończyła się zabawą taneczną z zespołem Bis-Plus, na której mieszkańcy i przybyli goście mogli bawić się do północy. Festyn był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców naszej gminy.
Organizatorami Festynu Majowego była Gmina Kotla, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu
w Kotli oraz sołectwo Kotla.
Galeria zdjęć dostępna pod adresem: http://www.kotla.pl/galeria/gallery/191